“Ожилий” ЗАЗ повністю відновив випуск автомобілів

За місяць планують випустити 650 машин

Найбільший український виробник легкових автомобілів Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) повністю відновив випуск автомобілів після зупинки виробництва в кінці 2014 року і в найближчі два місяці має намір випустити близько 1,3 тис. авто. Про це в корпорації УкрАВТО, яка володіє контрольним пакетом акцій заводу.

“У зв’язку з різким падінням ринку завод змушений був знизити темп виробництва до шести-семи автомобілів на годину, тому місячна програма складає близько 650 автомобілів”, – зазначили в керівництві корпорації.

При цьому результати квітня в корпорації не озвучили, зазначивши, що поставлену програму завод виконав повністю. Давати прогноз виробництва на весь поточний рік у корпорації також відмовилися, аргументувавши це неможливістю спрогнозувати стан авторинку в умовах нестабільної політичної та економічної ситуації в країні.

“Що ж стосується прогнозів виробництва на поточний рік, то нестабільна економічна і політична ситуація в Україні не дає можливості їх робити з достатньою точністю. Прогноз виробництва на поточний рік можна буде формувати після закінчення першого півріччя”, – зазначили в УкрАВТО.

Нагадаємо, у зв’язку загальним падінням економіки України і скороченням продажів автомобілів Запорізький автомобілебудівний завод в грудні 2014 року повністю зупинив виробництво.

Згідно з даними асоціації Укравтопром, продажі ЗАЗ за підсумками 2014 скоротилися на 55% – до 7,908 тис з 17,709 тис авто роком раніше, а загальний обсяг автовиробництва в Україні в 2014 році скоротився на 43% – до 28,751 тис авто.